Rubriky
Auto moto

Kvalitní péče pro Váš bazén

Nejen majitelé bazénových zařízení, ale i lidé, kteří bazén nevlastní, dobře vědí, jak důležitá je péče o bazénovou vodu, a že nejdůležitějším prvkem je její dokonalá čistota, kterou zajišťují chlorové přípravky, které je nutné opravdu pravidelně dodávat do bazénové vody. Ovšem to není všechno. Může se stát, že Vám chlorové přípravky nebudou správně fungovat a voda ve Vašem bazénu se začne měnit v nevzhlednou břečku, protože se v ní začnou množit bakterie a hlavně řasy.

nohy po kotníky ve vodě

Tohle se může stát, pokud je v nerovnováze hodnota PH vody. Ano, tento ukazatel je pro péči o bazénovou vodu velmi důležitým a je nutné jej udržovat ve správných hodnotách. Přípravek PH minus Vám pomůže dostat hodnoty opět do správných rozměrů, aby chlorové přípravky mohly správně fungovat a Váš bazén byl dokonale ošetřen. Můžete se stát, že má voda tyto hodnoty v nerovnováze již při napouštění bazénu, ale také se mohou samovolně zvyšovat při používání salinizační jednotky nebo celkově při využívání solí k ošetření bazénové vody.

Proto je důležité pravidelně provádět kontrolu bazénové vody za pomocí testerů, které Vám ukáží, nejen kolik aktivního chloru ještě obsahuje bazénová voda, ale také hodnoty PH vody, abyste mohli učinit okamžitou nápravu. Samozřejmě, že v případě, že už se Vám v bazénové vodě objeví řasy, nestačí pouze srovnat hodnoty za pomocí přípravku PH minus, ale je také nutné využít přípravku proti řasám a dokonale vyčistit dno i stěny bazénu za pomocí kartáčů, vysavačů a také filtrace.
sedící dívka u břehu

Údržba a úprava bazénové vody není ničím složitým, pokud je prováděna pravidelně a správně a za pomocí kvalitních pomocníků z řad bazénové chemie a samozřejmě také bazénového příslušenství. U nás přesně takové pomocníky najdete na jednom místě a ve velkém výběru. Proto neváhejte a obraťte se na nás a V8š bazén dostane tu nejlepší péči.


Rubriky
Auto moto

I cyklista je účastníkem silničního provozu

Cyklistika patří mezi stále oblíbenější volnočasové aktivity. Z důvodu stále se zvyšujícího počtu cyklistů na pozemních komunikacích, došlo k úpravě zákona. Ten pohyb cyklistů upravuje. Jestli jste nabyli dojmu, že jako cyklista nemůžete dostat pokutu, jste na omylu. Určitě byste neměli řídit pod vlivem alkoholu. To je stejné jako u řidičů motorových vozidel. Cyklista s alkoholem v krvi nebo s návykovými látkami se dopouští stejného přestupku. Jestli jste na cyklistickém výletě a přepadne vás žízeň, dejte si raději chlazenou limonádu. Alkohol v krvi sice odbourává každé tělo jinak, ale přesto raději neriskujte. Seznamte se s výší pokut, které za tento přestupek můžete obdržet, částky opravdu nejsou malé.
cyklista a chodci na stezce
Cyklisté, ač mají někdy pocit, že mohou jezdit všude, bohužel značná část je jich bezohledná, měli by se pohybovat pouze na cyklostezkách nebo na silnicích. Pokud je pro ně na silnici vymezen jízdní pruh, musí ho cyklista využít. Pokud pruh vyznačen není, platí obecné pravidlo, že se musí zdržovat co nejblíže k pravé straně vozovky. Pokud jede cyklistů více, musí se držet za sebou. Nesmí v žádném případě ohrozit chodce. U některých přechodů pro chodce je taktéž vymezen přejezd pro cyklisty.
cyklistická přilba je důležitým vybavením
Kolo by mělo být viditelně označeno, protože pohybující se cyklista na silnici, musí být pro řidiče vozidel dobře viditelný. Znamená to, že cyklista by měl používat na svém oblečení nějaký reflexní prvek nebo alespoň pestrobarevné oblečení. Stejně tak by měl být reflexní prvek umístěn na kole. Reflexní prvky na kole, přilbě nebo oblečení na vás řidiče motorového vozidla upozorní dostatečně dopředu. Nezapomínejte, že nejdůležitějším vybavením cyklisty je cyklistická přilba! Vydáte-li se na kole na delší cesty a potřebujete převážet zavazadla, musíte je mít umístěna tak, aby nebránila bezpečné jízdě a ovládání kola.
 

Rubriky
Auto moto

S kolotočem se krásně vyspí každé dítě

Pochopitelně, že není řeč o žádné atrakci, na kterou byste vaše dítě před spaním uložili a nechali ho usínat na točícím se kolotoči. Ne každé miminko chce spát tak, jak by se to od něho mohlo očekávat a najde se i takové, které jednoduše není spokojené natolik, že odmítá i usnout.

Pokud patříte mezi rodiče, kteří si už nevědí rady s tím, jak utišit a uspat nespokojené miminko, vyzkoušejte hrací kolotoč nad postýlku, který jeho pozornost přirozeně upoutá.hrací kolotoč.jpg

Na chvíli se zaměří na něco jiného než na vás

Ve většině případů tomu je tak, že je dítě po uložení do postýlky nespokojené proto, že vás ztratí z dohledu. Prakticky nic jiného, než váš obličej nezná a skutečnost, že neslyší ani váš hlas a dotek, může být pro něho stresující.

Nemůžete mu to mít za zlé, ale můžete mu pomoci usínat v klidu a bez vaší přítomnosti tím, že jeho pozornost zaměříte na hrací kolotoč. Díky barevným a měkkým hračkám a tomu, že se točí nebo na nich může i kdykoliv sáhnout ručičkou, se jeho myšlenky na vás na chvíli ztratí a ukolébá ho k ničím nerušenému spánku.
kolotoč.jpg

Nejroztomilejší dětská postavička

Pořídit hezký a pohádkový kolotoč můžete tak, že se rozhlédnete v nabídce všech dostupných a vyberete vašemu miminku takový, který mu bude později (až vyroste) připomínat jeho sladké usínání. Díky volbě pohádkové postavičky, kterou všechny děti milují, jakou je Krteček, si můžete být jistí, že si jeho nádherné pohádky a příběhy zamiluje už od prvního shlédnutí.

Příjemný materiál díky plyšovému provedení bude pro jeho hraní (předtím, než se ponoří do snů) bezpeční alternativou a volbou, na kterou nedáte dopustit.

Úspěch hlásí většina rodičů

Možná vás potěší skutečnost, že si mnoho rodičů odpočinulo od dlouhého a zpravidla kontaktního uspávání jejich miminka, které se v okamžiku, kdy si pořídili kolotoč nad postýlku změnil v pohodový rituál, který se obešel bez pláče.

Tím pádem lze tvrdit, že je jeho koupě jedna z úspěšných možností k tomu, jak se poprat s nespokojeným usínáním.

Rubriky
Auto moto

Chorvatsko je blíž, než jste si mysleli

Každé dovolené u moře musí předcházet cesta. Alespoň pro nás, kteří to štěstí nemáme a u moře nežijeme. Aby tato součást nebyla utrpením, je potřeba pořádně rozvážit, jakým způsobem se tam dostat. Prostě najít tu variantu, která by nám vyhovovala ze všech nejvíce.

bus

  • Jednou z nich je i využití autobusové dopravy, která se přímo specializuje na cesty do Chorvatska.

Můžete se tak dostat pohodlně a levně do každého letoviska v jižní Dalmácii. První zastávkou je Zadar, dále vede cesta přes Split až do konečné zastávky ve městě Gradac.

  • Aby nebyl začátek dovolené poznamenán bolavými zády nebo zablokovanou krční páteří, je jistě zapotřebí mít cestou maximální možné pohodlí.
    • S tím je spojena i možnost polohovat si sedadlo podle momentální potřeby.

V autobusech, které míří na Jadran , jsou sedadla polohovatelné dokonce do čtyř směrů. Nedostatkem pohodlí tedy rozhodně trpět nebudete. A vašim společníkem nebude ani nuda. Díky promítání filmů vám bude cesta ubíhat mnohem rychleji. Není ani problém cestou se občerstvit přímo v autobuse. Dobíjecí zásuvky USB a možnost připojení k Wifi je samozřejmostí.

autobus zájezdní

Monitorování autobusu přináší velké výhody

Pro cestující je mnohdy velkým a o to vítanějším překvapením monitorování autobusu pomocí GPS.

  • Jednoduše řečeno – operátor vám okamžitě sdělí polohu autobusu.
  • Můžete si také polohu sledovat sami na mobilním telefonu nebo tabletu.

Sledovat můžete nejen, kde se právě nacházíte, ale také jakou jede autobus rychlostí a v kolik hodin je předpokládaný příjezd.Společně s potvrzením objednávky obdržíte přístupový kód, díky kterému si budete moci tuto aplikaci zobrazit. Zmíněnou aplikaci ale můžete předat i třetí osobě. Je to výhodné zejména v tom případě, že máte domluvený odvoz od autobusu a nechcete, aby tam na vás zbytečně čekal.