Rubriky
Bydlení

Takže do banky pro peníze

Ale bohužel, ve vaší bance jste nedopadli dobře. Vlastně jste dopadli špatně. Bankoví úředníci vám vůbec nevyšli vstříc. Neschválili vám totiž půjčku finančních prostředků na zakoupení rodinného rekreačního objektu u lesa a u celé rodiny oblíbené vodní nádrže. Takže co nyní uděláte? Další zájemci o koupi chaty, vám dýchají na záda. Bankoví úředníci asi nalezli nějaký záznam v registru, nebo zjistili váš pro ně nízký příjem. Proto vám půjčku finančních prostředků v bance neschválili. Ale nemusíte zoufat, oslovíte jinou finanční společnost. Například u nebankovní společnosti máte možnost požádat o jejich produkt zvaný nebankovní hypotéka.

koupíme si chatu

Tam u nebankovní společnosti můžete získat díky této hypotéce rychle peníze na váš záměr koupě vámi vybrané chaty. A to bez nějakých průtahů či složitého papírování. Dokonce do 24 hodin. A to po předložení potřebných dokladů. Nemusí zde vadit nízké výdělky nebo i záznamy v registrech. Zde je nutné a to pro důležité doplnění, že vy jako klienti uvedené finanční společnosti, musíte pro schválení peněžní půjčky splnit jednu povinnost. Budete muset dát do zástavy nebankovní společnosti nějakou nemovitost. Může to například byt. Pro finanční společnosti se zde jedná o záruku, že půjčené peníze, tedy hypotéku, budete řádně splácet. Samozřejmě, až hypotéku splatíte, je nemovitost, kterou jste ručili, zase jen vaše. Zástava bude zrušená.

výhled z chaty

Peníze si u nebankovní společnosti můžete půjčit na koupi nejen rekreačních objektů, ale také na rodinné domy, pozemky, byty. Také je možné vyplacení vašich exekucí, nebo i velmi nebezpečných dluhů. A doba splácení vypůjčených peněz může být i dlouhých třicet let. To opravdu dlouhý čas. Takže moc neváhejte, když jste měli to štěstí, že se vám naskytla možnost rychlého zakoupení rodinného rekreačního objektu. Jednejte rychle, další zájemci o koupi jsou hned za vámi.

Rubriky
Bydlení

Poseďte si, poležte si

Je mnoho lidí, kteří žijí v bytech, které si sami nenavrhli, takže své bydlení musí přizpůsobit prostoru, který je daný architektem. Každý nemá to štěstí, že se narodí do rodinného domu, nebo má možnost si v dospělosti pořídit svůj vlastní dům, který si dokonce sám navrhne.

A jak všichni víme, panelákové byty jsou malé, až stísněné. Architekti, kteří takové klícky navrhovali, museli být šílení, nebo měli nastavená tak oklešťující pravidla, že nakonec panelákové bydlení mohlo dopadnout ještě hůř.

Kdo by neznal setkání přátel v obývacím pokoji standardního bytu!
Když se konečně všichni usadíte, nedej bože, aby si někdo nepotřeboval odskočit. Tipněte si, kolik lidí musí vstát, nebo se uhýbat, aby jeden z vás mohl odejít. Nebo si zamíchejte kávu a váš soused po pravici stoprocentně schytá dloubanec pod žebra.

Ale, co mají současní nájemníci s tak malými prostorami dělat?

Ono se něco dělat dá

1. Můžete stavebními úpravami prostor zvětšit:
· posunete dveře o kousek dál, nebo je zazdíte, jde-li to,
· nebo ze dvou místností uděláte jednu velkou,
· zúžíte chodbu, abyste získali alespoň metr navíc v obývacím pokoji.
2. Zvolíte vhodný nábytek:
· vysoká obývací stěna prostor zmenšuje, proto zvolte nízké skříňky.
· rohová sedací souprava rozkládací zaplní kout zcela funkčně, a navíc u vás návštěva může přespat.

S takovou rohovou sedací soupravou rozkládací zbyde místo i pro domácího mazlíčka, který přece nezůstane schován pod stolem. Majitelé pejsků vědí, o čem je řeč. I pejsek je člen rodiny, který musí mít přehled! A zespod stolu jej mít rozhodně nemůže!
Volba šikovného nábytku, kterému rádi říkáme multifunkční, je jedním z prvků, které by v žádné domácnosti chybět neměl!
Nejdříve pohodlně posedíte a posléze pohodlně odpočinete kvalitním spánkem. A vůbec nepotřebujete ještě jednu místnost navíc pro uložení návštěvy přes noc!

Rubriky
Bydlení

Kryt, který pomáhá

Ač neradi, je potřeba připustit, že bakterie a bazénová voda jsou hlavně v letních měsících nerozlučnou dvojicí. Velká vedra totiž mají na množení různých mikroorganismů lví podíl. A ne všechny tito mikroskopičtí živočichové jsou neškodní. Naopak, většina z nich vám může pořádně zatopit. Podrážděná pokožka je jen malou nepříjemnosti oproti tomu, jaké potíže budete mít v případě, že se budete koupat v nedezinfikované vodě. Proto byste měli využívat všech možných chemické i jiných prostředků, díky kterým se ve vašem bazénu nepřátelské organismy nebudou množit. V rámci chemie je vhodné používat hlavně chlorové a kyslíkové přípravky, případně preparáty udržující pH vody v rovnováze. Rovněž byste se ale měli snažit zabránit tomu, aby vám do bazénu neustále padaly různé nečistoty.
modrovlasá holka

Plachta

V případě, že máte bazén umístěný například v zimní zahradě, venkovní nečistoty se vás prakticky netýkají, ale pokud je vaše vodní plocha situována venku, větvičky, lístky nebo torza mrtvého hmyzu budete na vodní hladině nacházet často. I tyto na první pohled nevinné objekty ale mohou výrazným způsobem napomoci k tomu, aby se ve vašem bazénu bakterie množily raketovým tempem. Proto byste měli alespoň na noc používat speciální bazénovou plachtu, která veškeré nečistoty zachytí a které je pak následně jednoduché ráno odstranit.
bílomodrý klobouk

Teplejší voda

Samozřejmě, že můžete používat klasický typ plachty, ale chcete-li něco lepšího a nevadí vám pustit pár chlupů navíc, můžete si objednat solární plachtu. Ta nejenže funguje jako kryt, ale rovněž dokáže vodu dostatečně ohřát. V parných dnech to samozřejmě není potřeba, ale na začátku nebo na konci léta je dobré zvýšit teplotu vody o pár stupínků, abyste se při koupání nenachladili. Jedná se o levnější alternativu ke klasickým ohřívačům. Je sice méně efektivní, ale zase čerpá energii ze slunce, která je zadarmo.

Rubriky
Bydlení

Z mobilheimu bude mít radost

Když se tak zamyslíte, tak zjistíte, že na Vaší zahrádce tráví Váš syn s nevěstou více času než Vy. Je to pochopitelné. Konečně se chystá svatba. Váš syn Vás už nepotřebuje, a proto si konečně svůj sen plníte i Vy. Konečně cestujete. A na zahrádku už čas nemáte, viďte? Ještě mu chcete pořídit větší byt. Ale myslíte si, že by z něj měl radost? Kupte mu mobilheim http://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/?id_type=2&wholeyear=0#main na zahrádku! V životě neuvidíte větší radost v synových očích!

jídela

Kvalitní bydlení zajistí i mobilheim.
Jestli se Vám něco nezdá, potom věřte, že finančně Vaše konto neutrpí. Možná naopak. Spočítejte si, kolik dáte za nový velký byt. Spočítejte si, až vyměníte svůj velký byt za menší, kolik zbyde peněz. A přepsání zahrádky na syna? To je už maličkost. A můžete všechno stihnout ještě předtím, než opět pláchnete na měsíc do ciziny.

Nemějte obavu z toho, že by bydlení v mobilheimu nebylo kvalitní. Rozhodně bude příjemnější, než v panelákovém bytě. Váš syn s rodinou bude bydlet, jak v bavlnce.

  • Umíte si představit, až se narodí vnoučata, jak bude snacha dávat kočárek s dítětem na neodhlučněný balkon panelákového bytu, aby si mohla uvařit a poklidit? Není přece jenom lepší otevřený prostor krásné zahrádky, kde je ticho a klid?
  • A až vnoučata povyrostou, nebude muset nikdo z rodiny s nimi chodit na pískoviště, aby zajistili jejich bezpečnost. Z okna mobilheimu můžete sledovat, jak si hrají a co dělají. A přitom můžete i uvařit. Bezpečnost je zaručena.

interir
Takhle by se dalo pokračovat pěkně dlouho. Takže o kvalitu bydlení v mobilheimu se nemusíte bát.
Jen si ještě rozmyslete, zda pořízení mobilheimu pojmete, jako překvapení, nebo jestli nebude lepší s tímto krokem seznámit alespoň syna, aby si mohl vybrat typ. Je to přece jen vyšší investice a mohli byste vybrat něco, co se synovi líbit nebude.

Rubriky
Bydlení

Rekonstrukce není žádná legrace

Nejen stavba celého domu, ale i následná rekonstrukce po několika letech, si žádá dohled odborníka. Ten nejprve připraví koncepci budoucích oprav. Pokud jde o rekonstrukci, která je spojená s modernizací, určitě o odborném dohledu nepochybujeme a architekta nebo projektanta oslovíme.
–         U menších oprav mají majitelé mnohdy dojem, že jsou všechno schopni zvládnout docela sami.
–         Velice často se tak některé opravy a úpravy natolik podcení, že pak pozdě litují ušetřených peněz.
–         Jsou totiž ušetřené pouze dočasně a zanedlouho budou muset sáhnout do kapsy ještě hlouběji.
zedník na stavbě

Odborník se určitě vyplatí

Konzultace s místním řemeslníkem – samoukem je nevhodná zejména u výměny oken nebo zateplení. Tyto zásahy jsou natolik významné, že ovlivní organismus celého domu. Dobrého odborníka poznáme snadno.
1)      Jeho první kroky povedou celým vaším domem. Prostě si bude chtít nejprve vše pořádně prohlédnout.
2)      Poté se vás určitě zeptá, jestli má dům nějaké „neduhy“, které nejsou na první pohled viditelné.
Architekt nebo projektant je také schopný posoudit všechny budoucí změny a v případě nutnosti navrhnout statické posouzení a sondy do konstrukce domu. Podle toho se zjistí stav, ve kterém se vaše bydlení nachází. Po všech těchto přípravách přichází na řadu rozpis a časová posloupnost jednotlivých prací. Nakonec dostanete do ruky koncepci rekonstrukce s hrubým odhadem ceny. V tu chvíli zjistíte, jestli je to pro vás finančně i časově přijatelné.
·        Pokud to ráz rekonstrukce dovolí, můžete ji rozložit do více časových etap.
stavební dělníci
Jestliže chystáte přestavby většího rozsahu, možná byste měli uvažovat o specializované firmě. Řemeslníci někdy mají problém s tím, jak navázat se svou prací na práci jiné firmy. Specializovaná firma bude výhodou i pro vás. Firma převezme záštitu nad celou stavbou a vy se tak vyhnete v případě reklamace hledání viníků.

Rubriky
Bydlení

Gauč je důležitý pro každého člena rodiny

Sedačka bývá nejčastěji v každé rodině umístěna v obývacím pokoji. Snad každý člen rodiny ji využívá a nejinak tomu bude zřejmě i u vás. co vše je potřeba zvážit ještě předtím, než zajdete do obchodu a začnete vybírat sedačku, která se má stát středem vašeho obýváku?
rohová pohovka
Rozhodně je potřeba vědět, jak velký máte prostor, do kterého ji musíte vtěsnat. Zdá se to jako samozřejmě, ale divili byste se, kolik lidí nad velikostí prostoru pro sedačku, uvažuje až v obchodě. Při samotné objednávce sedačky pak odhadují velikost místa. Nezbývá jim pak nic jiného než do obchodu přijít ještě jednou a tentokrát již s rozměry. Nebo odhadují a doufají, že se jim pak sedačka do místnosti vejde.

Bude uprostřed místnosti nebo u zdi? Podle toho se budete rozhodovat o zadní stěně gauče. Některé gauče nemají své zadní stěny očalouněné a při jejich umístění doprostřed místnosti by nevypadaly nejlépe.  

Velikost sedačky budete jistě určovat nejen podle počtu členů ve vaší rodině, ale třeba také podle četnosti návštěv. Míváte často návštěvy, které se rády uvelebí na gauči? Dále je třeba přihlédnout ke zvykům v každé rodině.  Někde je zvykem, že se celá rodina poskládá na sedačku, ale jinde má třeba otec s matkou své křeslo a gauč je určen spíše pro děti. Podle toho tedy určíte, jak velký gauč bude potřeba právě do vaší rodiny. Samozřejmostí je přihlédnutí k velikosti místnosti.
křesla u okna
Barva sedačky se bude jistě odvíjet od ostatního nábytku ve vašem domě. Jistě si nepořídíte černou sedačku, pokud máte tmavý byt a tmavý nábytek. Naopak, nebojte se světlých barev. Váš byt se najednou rozjasní a vy se budete cítit lépe. Pokud máte malé děti, není nutné se světlých barev vzdávat. Můžete se rozhodnout pro ochranu různými přehozy či potahy.

Nebo sice pro světlou, ale žíhanou barvu. Případné nečistoty se pak ztratí.
Někdo dává přednost gaučům koženým, koženkovým a jiný zase látkovým. Všechny materiály mají své výhody a nevýhody a je určitě správné se zamyslet nad svými zvyky a svými limity v uklízení.

Ať už si sedačku vyberete jakoukoli, přejeme vám, ať dlouho a dobře slouží.