Rubriky
Auto moto

Chorvatsko je blíž, než jste si mysleli

Každé dovolené u moře musí předcházet cesta. Alespoň pro nás, kteří to štěstí nemáme a u moře nežijeme. Aby tato součást nebyla utrpením, je potřeba pořádně rozvážit, jakým způsobem se tam dostat. Prostě najít tu variantu, která by nám vyhovovala ze všech nejvíce.

bus

  • Jednou z nich je i využití autobusové dopravy, která se přímo specializuje na cesty do Chorvatska.

Můžete se tak dostat pohodlně a levně do každého letoviska v jižní Dalmácii. První zastávkou je Zadar, dále vede cesta přes Split až do konečné zastávky ve městě Gradac.

  • Aby nebyl začátek dovolené poznamenán bolavými zády nebo zablokovanou krční páteří, je jistě zapotřebí mít cestou maximální možné pohodlí.
    • S tím je spojena i možnost polohovat si sedadlo podle momentální potřeby.

V autobusech, které míří na Jadran , jsou sedadla polohovatelné dokonce do čtyř směrů. Nedostatkem pohodlí tedy rozhodně trpět nebudete. A vašim společníkem nebude ani nuda. Díky promítání filmů vám bude cesta ubíhat mnohem rychleji. Není ani problém cestou se občerstvit přímo v autobuse. Dobíjecí zásuvky USB a možnost připojení k Wifi je samozřejmostí.

autobus zájezdní

Monitorování autobusu přináší velké výhody

Pro cestující je mnohdy velkým a o to vítanějším překvapením monitorování autobusu pomocí GPS.

  • Jednoduše řečeno – operátor vám okamžitě sdělí polohu autobusu.
  • Můžete si také polohu sledovat sami na mobilním telefonu nebo tabletu.

Sledovat můžete nejen, kde se právě nacházíte, ale také jakou jede autobus rychlostí a v kolik hodin je předpokládaný příjezd.Společně s potvrzením objednávky obdržíte přístupový kód, díky kterému si budete moci tuto aplikaci zobrazit. Zmíněnou aplikaci ale můžete předat i třetí osobě. Je to výhodné zejména v tom případě, že máte domluvený odvoz od autobusu a nechcete, aby tam na vás zbytečně čekal.