Rubriky
Moto

Přítel a motorka

Pamatuji si na tu dobu, kdy si můj přítel pořídil motorku. A musím uznat, že jsem byla docela naštvaná, protože já sama se bojím jezdit na motorce, protože mám jenom špatné zkušenosti. Protože v minulosti se můj prastrýc na motorce zabil. Jistě víte, jak jsem z toho byla smutná a jak hodně mě to vzalo, protože jsem si s prastrýcem jsem velice hodně rozuměla. Je to skoro jako můj druhý dědeček. Takže se mi nedivte, že jsem k motorkám získala takový veliký odstup, že jsem se bála, že kdokoliv si pořídím motorku tak se na tom automaticky vybourá. A myslím si, že jsem nebyla daleko od pravdy, protože jednoho dne můj přítel si sedl na motorku mírně opilý!

Přítel moc rád jezdí.

To snad ne, byla jsem v šoku, nechápu, jak si tohle přítel mohl dovolit! To myslí vážně? Vždyť všichni víme, že se na motorku nesmí opilý! Tedy sice nebyl opilý tak moc, že by se motal, ale měl dva půllitry piva. Takže podle mého názoru je to opravdu hodně. No, mě by to vážně asi složilo. Navíc se přeci na motorku ani do žádného motorového vozidla nesmí sednout pod vlivem alkoholu.

Motoriky se bojím.

A tak jsem přemýšlela, jestli jenom příteli nadávat nebo mu schovat klíčky od motorky. Protože on se na tu motorku teprve a chystal sednout. Anebo mám zavolat policii? Opravdu jsem tedy nerozhodná. Nakonec to dopadlo tak, že si to přítel uvědomil a vůbec na motorku opilý nesednul. A byla jsem ráda. Nicméně ale od té doby mám opravdu veliký strach, když přítel jede se projet na motorce někam na výlet, protože nikdy nevím, jestli si tam nedá kapku alkoholu anebo už není opilý. Taky si někdy říkám, že se s přítelem rozejdu, protože alkoholiky nemám ráda a říkám si, že jednoho dne určitě se stane nějaká nehoda, tak bych nechtěla být u toho. Takže ještě budu hodně přemýšlet, jak s láskou a motorkou naložím do budoucna. Nebo mám být stále ve stresu a plná strachu?

Rubriky
Moto

Letní projížďka na motorce – Co na sebe, abyste se po cestě neuvařili?

Milujete jízdu na motorce a i v létě na ni sedáte hodně často? Je pravdou, že vám někdy v kožených věcech může být vedro, ale je to nutné. Nebo ne? 

Letní projížďka na motorce – Co na sebe, abyste se po cestě neuvařili? 

Oblečení na motorku není příliš pohodlné a není rozhodně lehké. Ve velkých vedrech to pocítíte hodně snadno. Ovšem je třeba dodat, že je vždy a to při každé projížďce, byť je jen krátká, nutné, obléknout se vhodně a dbát na bezpečnost. Takže ani když na motorku sedáte jen na krátkou chvíli, nemůžete na sobě mít krátké kalhoty a tílko. Opravdu ne. Pokaždé je nutné obléknout se vhodně tak, abyste byli při každé nehodě dostatečně chránění. Jenže to v létě opravdu není moc pohodlné. I když za jízdy jistě takové vedro není, kožená kombinéza je sama o sobě dost těžká a je v ní vážně horko. Vadí vám pot a chcete se cítit lépe? Základem je výběr spodního prádla.

jízda na motorce

Nepodceňujte termoprádlo 

Říkáte si, proč právě termoprádlo? Ono totiž umí dokonale odvádět pot od těla a to je přesně to, co budete chtít a to, co potřebujete. Jakmile totiž budete v suchu, nebude vás to tolik štvát, i když vám stále bude vedro. V létě navíc nemusíte na sebe oblékat těžkopádní motorkářskou koženou kombinézu. Vystačíte si s kvalitními kalhotami, chrániči a samozřejmě s rukavicemi a helmou. Navíc existují i speciálně navržené motorkářské bundy, které jsou odlehčené a mají otvory, díky kterým můžete v podstatě větrat své tělo. 

oblečení na motorku

Co se týče termoprádla, dnes si můžete pořídit z funkčního materiálu celou výbavu. Všechno co budete mít z funkčního materiálu pod motorkářských oblečením, vám pomůže udržet se v co největším komfortu. Oblékněte tedy funkční ponožky, spodky ale i třeba tričko s dlouhým rukávem. 

Myslete na bezpečí 

Nakonec je vždy lepší zkousnout nějaké to vedro, než se vystavovat zbytečnému riziku. Uvědomte si, že spadnout můžete kdykoliv, nemusí to být ani vaše vina, ale následky mohou být tragické. Při jízdě na motorce je správné vybavení vždy základem. 

V létě je jízda na motorce jistě zážitkem, ve vedrech to ale může být i utrpení. 

Rubriky
Moto

Jak a kde koupit ojetý vůz?

Autem dnes jezdí prakticky každý Čech a na silnicích to podle toho také vypadá. Většina našinců však nejezdí novými auty, ale takzvanými ojetinami, na čemž nemusí být automaticky nic špatného, ale řada z nich za moc opravdu nestojí. Je to dáno tím, že neumíme vybírat použitá auta a kupujeme rádi zajíce v pytli, což se nám v konečném důsledku samozřejmě nevyplatí, jelikož pak je vůz neustále v servisu. Abyste se tomu vyhnuli a zároveň si mohli koupit vůz, který vám bude vyhovovat jak svými kvalitami, tak i cenou, měli byste vědět, kde a jak nakupovat.
Světlomet z blízka

U neznámých prodejců raději ne

Prodejců ojetých vozidel je v našich zemích více než dost, takže najít někoho, kdo vám ochotně a rád prodá auto rozhodně není žádný kumšt. Ovšem najít někoho, kdo vám prodá kvalitu, to už trochu složitější je.
Prodejce auta
Pro naprosté laiky je dobré vědět, že by se měli vyhnout menším neznámým prodejnám, kde je kupovat cokoliv vcelku velkým rizikem. Samozřejmě, neplatí to vždy, ale chcete-li se vyhnout za každou cenu tomu, aby vás podvedli, raději si vyberte prodejce, který má více poboček a je známý. Jde na něj totiž mnohem lépe vidět, a to platí i pro příslušné úředníky, a tudíž je vyšší šance, že si nedovolí zákazníky příliš vzít na hůl. Nemáte-li příliš důvěru v české obchodníky, můžete vyjet za hranice, ideálně do Německa. Tam nakoupíte velice dobře, ale také mnohem dráž. Ovšem budete mít daleko větší šanci, že domů dorazíte s opravdu kvalitním autem, které vám vydrží dlouhá léta.
Terénní vůz

Vezměte si s sebou odborníka

Každý chlap má kamaráda, který se vyzná v autech. Jakmile se tak pevně rozhodnete, že si pořídíte nový/zánovní vůz, určitě byste ho měli vzít s sebou. Na tachometr uvidíte sami, stejně tak jako poznáte, jestli je na autě koroze nebo ne, ale co expert může vidět věci, které vy neuvidíte. Navíc také může klást prodejci otázky, co by vás nenapadli a tím zlepšit možnosti výběru. Zkrátka a dobře, vzít si s sebou při nákupu auta odborníka je rozhodně více než dobrý nápad.