Rubriky
Dovolená

Vyrazte do zámeckých zahrad

 ·         Kroměříž
Květná zahrada v Kroměříži je opravdovým skvostem mezi zahradami. Snoubí se v ní italské a holandské vlivy. Dominantou zahrady je 244 metrů dlouhá kolonáda s řadou antických soch, kašnami a rotundou. Zahrada dále kromě krásně barevných květinových záhonů nabízí bludiště a špalíry zastřižených dřevin. Vstup do zahrady je možný po celý rok, ale je jasné, že v době květu rostlin je pohled na ni nejkrásnější. Vstupné se platí, ale pohybuje se v řádu desítek korun. Od roku 1998 se komplex zámku a zahrad v Kroměříži nachází na seznamu památek UNESCO.
zámecký park
·         Telč
Město Telč se svým historickým jádrem je rovněž na seznamu UNESCO. Jako v pohádce si budete připadat při procházce renesančními zahradami s arkádami i kašnou. V zámeckém parku pak můžete obdivovat nádherné vysoké staleté stromy. Nezapomeňte navštívit skleník s jedinečnou sbírkou orchidejí Jižní Ameriky. Vstup do zámeckých zahrad i parku je zdarma.
krásný zámecký park
·         Lednice
Celý Lednicko-valtický areál je přírodním rájem. Obklopuje ho nádherná příroda, luhy a háje. Francouzská zahrada a dále pak rozsáhlý park s celou romantických staveb, z nichž nejproslulejší je pozoruhodný minaret. Za vidění stojí i skleník se subtropickými a tropickými rostlinami. V akváriu si zase můžete prohlédnout mořské i sladkovodní ryby. Vstupné se platí zvlášť do jednotlivých atrakcí.
zámek mikulov
·         Blatná
Blatenský zámek se svou bílou věží odrážející se na vodní hladině patří k nejkouzelnějším místům naší země. Tento skvost se objevil v nejednom filmu, například i ve slavné pohádce Šíleně smutná princezna. Další zajímavou atrakcí zámeckého parku je stádo daňků skvrnitých. Volně se zde pasou a jsou tak krotcí, že se k nim můžete přiblížit na pár kroků. Park je protkán potůčky, mostky a nádhernými alejemi stromů. Zámecký park je volně a zdarma přístupný.
Kam dále se vyplatí zavítat?
·         Český Krumlov
·         Lázně Kynžvart
·         Valdštejnská zahrada
·         Hrad Červený Újezd

Rubriky
Dovolená

Atraktivní hra pro každého

Už jste někdy zkoušeli takzvanou lasergame? Tato originální zábavná hra je výbornou volbou pro všechny, kteří mají rádi pohyb a netradiční skupinové aktivity. Jedná se o aktivitu, během které budete https://www.super.cz/543060-lasku-nemusi-skryvat-katie-holmes-se-konecne-verejne-pritulila-k-herci-ktery-je-jejim-partnerem-uz-ctyri-roky.html bojovat proti svým spoluhráčům, na které budete mířit pomocí speciální laserové zbraně. Každý zásah se počítá, ten, kdo věnoval druhým nejvíce zásahů vyhrál, ten, kdo obdržel nejvíc zásahů naopak prohrává. Pravidla, jak sami vidíte, jsou velmi jednoduchá a mohou se lehce upravovat podle zvoleného herního módu. Zvládne to tedy opravdu naprosto každý, není se na tom co učit, stačí se pouze odhodlat a vyrazit do arény.DSC_0201
 
5 důvodů, proč vyzkoušet lasergame

  1. Hra vhodná pro muže i ženy, najde se v tom úplně každý
  2. Bezbolestná záležitost, tudíž skvělá alternativa k paintballu a dalším obdobám
  3. Díky mnoha arénám a herním módům se nestane, že by vás hra omrzela
  4. Sami si vyberete, jak dlouho budete hrát
  5. Skvělé skloubení pohybové aktivity spolu se zábavou

 
Bolesti se bát nemusíte
Nesmírnou výhodou lasergame v Praze oproti paintballu je to, že tato hra nikterak nebolí. Pokud jste se někdy měli možnost účastnit obdobné hry s reálnými zbraněmi a náboji, určitě moc dobře víte, jak intenzivně zásah bolí, zejména do citlivých oblastí. Díky tomu mají někteří jedinci tendenci se spíše skrývat než aktivně zápasit. Na lasergame je skvělé to, že zásahy jsou pouze imaginární, tudíž žádnou bolest nepocítíte. Díky tomu je hra vhodná i pro citlivější hráče nebo třeba pro ženy, které jinak odrazuje právě již zmiňovaná bolest.labyrint (44)
 
Nebojte se tedy vyrazit na lasergame spolu se svými přáteli, se svými kolegy z práce nebo třeba dokonce s rodinou. Přesný počet hráčů také není pevně stanoven, užít si skvělou zábavu můžete ve dvou, ale klidně třeba i v osmi lidech. Záleží tedy zejména na tom, kolik z vás se domluví.

Rubriky
Dovolená

Péče, kterou si zaslouží každý

Postihla nějakého Vašeho blízkého choroba, která nemá žádnou léčbu? Alzheimerova choroba takovou chorobou je, s tím je nutné počítat. Většinou postihuje jedince vyššího věku, může se ovšem stát, že postihne i někoho podstatně mladšího. Problém je ten, že na tuto chorobu neexistuje žádný lék, s tím je nutné opravdu počítat. Věřte tedy tomu, že nemocný se postupně dostane do takového stádia, kdy je nutné se o něj postarat.
alzheimerova choroba na puzzle.jpg
Na začátku to vypadá nevinně, člověk občas něco zapomene či si nemůže na něco vzpomenout, postupně je to ale horší a horší, nakonec přestane poznávat svoje blízké a zapomene i na to, jak by se o sebe měl postarat, což je samozřejmě velký problém, který nikoho nepotěší. V tuto chvíli už člověk potřebuje celodenní péči a musí mít u sebe někoho, kdo na něj bude dávat pozor. Jak tedy takovou péči zajistit, pokud se toho z určitých důvodů nemůžete ujmout Vy sami?
Aby se nemocný cítil lépe
V tom případě je tu alzheimer centrum, které toho může skutečně hodně nabídnout. Díky mnoha zkušenostem může personál nabídnout takovou péči o nemocného člověka, jakou byste jen tak někde nenašli, na to se spolehněte. Jedná se o odborníky, kteří Vám zaručeně nabídnou to nejlepší.
dvě starší ženy.jpg
O nemocného člověka tedy bude výborně postaráno, to je jistota. Uvidíte, že bude mít vše, co by mohl potřebovat, a že se bude cítit tak dobře, jak mu jenom jeho stav dovolí. Problém je takový, že je nutné počítat s tím, že se stav nemocného bude postupně zhoršovat a zhoršovat, o tom nepochybujte. S něčím takovým je nutné se smířit, stejně jako s tím, že nemocný přestane poznávat svoje blízké, to bývá obvykle opravdu velká rána. On sám za to ale nemůže, to jeho vážná nemoc takto ničí jeho osobnost. Díky vhodné péči lze ovšem i takový stav člověku udělat tak příjemný, jak to jenom bude možné, o tom nepochybujte. Uvidíte, že když se na něco takového spolehnete, tak nebudete muset litovat.