Rubriky
Moto

Letní projížďka na motorce – Co na sebe, abyste se po cestě neuvařili?

Milujete jízdu na motorce a i v létě na ni sedáte hodně často? Je pravdou, že vám někdy v kožených věcech může být vedro, ale je to nutné. Nebo ne? 

Letní projížďka na motorce – Co na sebe, abyste se po cestě neuvařili? 

Oblečení na motorku není příliš pohodlné a není rozhodně lehké. Ve velkých vedrech to pocítíte hodně snadno. Ovšem je třeba dodat, že je vždy a to při každé projížďce, byť je jen krátká, nutné, obléknout se vhodně a dbát na bezpečnost. Takže ani když na motorku sedáte jen na krátkou chvíli, nemůžete na sobě mít krátké kalhoty a tílko. Opravdu ne. Pokaždé je nutné obléknout se vhodně tak, abyste byli při každé nehodě dostatečně chránění. Jenže to v létě opravdu není moc pohodlné. I když za jízdy jistě takové vedro není, kožená kombinéza je sama o sobě dost těžká a je v ní vážně horko. Vadí vám pot a chcete se cítit lépe? Základem je výběr spodního prádla.

jízda na motorce

Nepodceňujte termoprádlo 

Říkáte si, proč právě termoprádlo? Ono totiž umí dokonale odvádět pot od těla a to je přesně to, co budete chtít a to, co potřebujete. Jakmile totiž budete v suchu, nebude vás to tolik štvát, i když vám stále bude vedro. V létě navíc nemusíte na sebe oblékat těžkopádní motorkářskou koženou kombinézu. Vystačíte si s kvalitními kalhotami, chrániči a samozřejmě s rukavicemi a helmou. Navíc existují i speciálně navržené motorkářské bundy, které jsou odlehčené a mají otvory, díky kterým můžete v podstatě větrat své tělo. 

oblečení na motorku

Co se týče termoprádla, dnes si můžete pořídit z funkčního materiálu celou výbavu. Všechno co budete mít z funkčního materiálu pod motorkářských oblečením, vám pomůže udržet se v co největším komfortu. Oblékněte tedy funkční ponožky, spodky ale i třeba tričko s dlouhým rukávem. 

Myslete na bezpečí 

Nakonec je vždy lepší zkousnout nějaké to vedro, než se vystavovat zbytečnému riziku. Uvědomte si, že spadnout můžete kdykoliv, nemusí to být ani vaše vina, ale následky mohou být tragické. Při jízdě na motorce je správné vybavení vždy základem. 

V létě je jízda na motorce jistě zážitkem, ve vedrech to ale může být i utrpení.