Rubriky
Moto

Jak a kde koupit ojetý vůz?

Autem dnes jezdí prakticky každý Čech a na silnicích to podle toho také vypadá. Většina našinců však nejezdí novými auty, ale takzvanými ojetinami, na čemž nemusí být automaticky nic špatného, ale řada z nich za moc opravdu nestojí. Je to dáno tím, že neumíme vybírat použitá auta a kupujeme rádi zajíce v pytli, což se nám v konečném důsledku samozřejmě nevyplatí, jelikož pak je vůz neustále v servisu. Abyste se tomu vyhnuli a zároveň si mohli koupit vůz, který vám bude vyhovovat jak svými kvalitami, tak i cenou, měli byste vědět, kde a jak nakupovat.
Světlomet z blízka

U neznámých prodejců raději ne

Prodejců ojetých vozidel je v našich zemích více než dost, takže najít někoho, kdo vám ochotně a rád prodá auto rozhodně není žádný kumšt. Ovšem najít někoho, kdo vám prodá kvalitu, to už trochu složitější je.
Prodejce auta
Pro naprosté laiky je dobré vědět, že by se měli vyhnout menším neznámým prodejnám, kde je kupovat cokoliv vcelku velkým rizikem. Samozřejmě, neplatí to vždy, ale chcete-li se vyhnout za každou cenu tomu, aby vás podvedli, raději si vyberte prodejce, který má více poboček a je známý. Jde na něj totiž mnohem lépe vidět, a to platí i pro příslušné úředníky, a tudíž je vyšší šance, že si nedovolí zákazníky příliš vzít na hůl. Nemáte-li příliš důvěru v české obchodníky, můžete vyjet za hranice, ideálně do Německa. Tam nakoupíte velice dobře, ale také mnohem dráž. Ovšem budete mít daleko větší šanci, že domů dorazíte s opravdu kvalitním autem, které vám vydrží dlouhá léta.
Terénní vůz

Vezměte si s sebou odborníka

Každý chlap má kamaráda, který se vyzná v autech. Jakmile se tak pevně rozhodnete, že si pořídíte nový/zánovní vůz, určitě byste ho měli vzít s sebou. Na tachometr uvidíte sami, stejně tak jako poznáte, jestli je na autě koroze nebo ne, ale co expert může vidět věci, které vy neuvidíte. Navíc také může klást prodejci otázky, co by vás nenapadli a tím zlepšit možnosti výběru. Zkrátka a dobře, vzít si s sebou při nákupu auta odborníka je rozhodně více než dobrý nápad.