Rubriky
Bydlení

Kryt, který pomáhá

Ač neradi, je potřeba připustit, že bakterie a bazénová voda jsou hlavně v letních měsících nerozlučnou dvojicí. Velká vedra totiž mají na množení různých mikroorganismů lví podíl. A ne všechny tito mikroskopičtí živočichové jsou neškodní. Naopak, většina z nich vám může pořádně zatopit. Podrážděná pokožka je jen malou nepříjemnosti oproti tomu, jaké potíže budete mít v případě, že se budete koupat v nedezinfikované vodě. Proto byste měli využívat všech možných chemické i jiných prostředků, díky kterým se ve vašem bazénu nepřátelské organismy nebudou množit. V rámci chemie je vhodné používat hlavně chlorové a kyslíkové přípravky, případně preparáty udržující pH vody v rovnováze. Rovněž byste se ale měli snažit zabránit tomu, aby vám do bazénu neustále padaly různé nečistoty.
modrovlasá holka

Plachta

V případě, že máte bazén umístěný například v zimní zahradě, venkovní nečistoty se vás prakticky netýkají, ale pokud je vaše vodní plocha situována venku, větvičky, lístky nebo torza mrtvého hmyzu budete na vodní hladině nacházet často. I tyto na první pohled nevinné objekty ale mohou výrazným způsobem napomoci k tomu, aby se ve vašem bazénu bakterie množily raketovým tempem. Proto byste měli alespoň na noc používat speciální bazénovou plachtu, která veškeré nečistoty zachytí a které je pak následně jednoduché ráno odstranit.
bílomodrý klobouk

Teplejší voda

Samozřejmě, že můžete používat klasický typ plachty, ale chcete-li něco lepšího a nevadí vám pustit pár chlupů navíc, můžete si objednat solární plachtu. Ta nejenže funguje jako kryt, ale rovněž dokáže vodu dostatečně ohřát. V parných dnech to samozřejmě není potřeba, ale na začátku nebo na konci léta je dobré zvýšit teplotu vody o pár stupínků, abyste se při koupání nenachladili. Jedná se o levnější alternativu ke klasickým ohřívačům. Je sice méně efektivní, ale zase čerpá energii ze slunce, která je zadarmo.