Rubriky
Výrobky

Juta pro renovaci starého nábytku

Vyzdobte si s jutou svůj byt

Také patříte k lidem, co je naplňuje štěstím vlastní tvorba? Máme dnes navíc mnohem širší technické možnosti, než měli lidé před pár desítkami let, ale právě tehdy se v některých příbytcích začaly rodit zajímavé myšlenky využívání juty pro bytové doplňky a dekorace. A dokonce i pro výrobu nábytku. S jedním takovým nápadem si vás dovolujeme seznámit, a možná, že vás zaujme i jeho nevšední koncepce.

jutová tkanina

Do ložnice i dětského pokoje

Juta je přírodní tkanina, nevyvolává alergie, je příjemná na dotek a především zajímavě vypadá. Vyniká v kombinaci s bílou barvou nástěnné malby a pastelovými barvami koberců a závěsů. Velmi dobře se kombinuje s dřevěným masivem a právě zde bychom mohli popustit uzdu své fantazii a využít jutu k renovaci starého nábytku v dětských pokojích a v ložnicích.

ozdobná juta

Oživení nábytku jutou může být velmi zajímavé například u dřevotřísky s bílou dýhou anebo u nábytku z dřevěného masivu, který má zachovalé vnitřní vodorovné plochy (přihrádky, fochy, zásuvky). Jutou potáhnete pouze dveře a dvířka a přední stranu zásuvek, a to velmi snadno. Postačí k tomu čalounické hřebíky, tkaninu nejprve vyžehlíte a poté napnete a zahnete do vnitřní strany a pomocí hřebíků s velkou plochou hlavou připevníte. Vnější potaženou plochu pak můžete vyzdobit svislými okrajovými lištami z masivního dřeva, opatřenými bezbarvým lakem, případně namořenými vhodnou lazurou. Lišty je vhodné přilepit chemoprénovým lepidlem, nebudou tu žádné viditelné vruty ani hřebíky, což dodá vašemu výrobku na atraktivitě.

Jutou potažený starý nábytek získá úplně jiný rozměr, juta je navíc velmi pevná, stálobarevná a její životnost se odhaduje na desítky let. Hodí se do všech obytných prostor vyzdobených pokojovými rostlinami a laděných do přírodního či rustikálního stylu k dalším přírodním materiálům, jako jsou koberce z přírodních vláken, bavlněné záclony, dřevěná svítidla atp.