Zkouška, která něco znamená

Většina z nás se s výukou cizích jazyků setkala již v útlém věku života a je součástí každého našeho dne. Kromě převzatých slov a pojmů v originálním znění se na spoustě škol některé předměty vyučují už jen v angličtině. V pracovním životě se neobejdete bez e-mailové korespondence vedené v cizím jazyce, samozřejmostí jsou mezinárodní telefonáty, videokonference, ale i osobní jednání s partnery ze zahraničí.
editace testu.jpg

Máte pocit, že byste své získané znalosti měli nějak zhmotnit? Abyste při budoucím pracovním pohovoru nemuseli podstupovat zdlouhavou konverzaci v angličtině na všelijaká témata a aby bylo každému jasné, už z pohledu na Váš životopis, že tento cizí jazyk opravdu ovládáte? Nebo se dokonce chystáte vyjet za prací do zahraničí? Zkouška FCE poskytuje jistotu, že dokážete v angličtině studovat či pracovat, je uznávaná většinou zahraničních univerzit a zaměstnavatelů po celé Evropě.
nervózní studentka.jpg

FCE znamená Cambridge English First a jedná se o jednu z Cambridge ESOL zkoušek. Vaše znalosti na úspěšné vykonání by se měly pohybovat na úrovni B2, tedy středně pokročilý. Zkušební místa se nacházejí takřka v každém větším městě v České republice. Cenově se pohybuje kolem čtyř a půl tisíce korun. Samotná zkouška se skládá z pěti částí – reading, writing, use of English, listening, speaking. Musíte tedy prokázat schopnost porozumět textu, písemného projevu, užití angličtiny v různých situacích, rozumět mluvenému slovu a domluvit se. Každá část je hodnocena čtyřiceti body maximálně. Cílem je získat celkem 60 % z celého testu, přičemž je jedno, kolik v každé části získáte bodů.

Na internetu je k dispozici několik vzorových testů a samozřejmě přehled doporučené literatury. Pokud byste to opravdu nechtěli podcenit, můžete si zaplatit lektora, který Vám s přípravou pomůže. V případě, že se ovšem s angličtinou setkáváte na denní bázi, neměl by pro Vás být problém tuto zkoušku složit a výrazně tak zvýšit svou hodnotu na trhu práce.