Rubriky
Výrobky

Zdravé jídlo jako základ krásné postavy

Nadváha a obezita jsou civilizační chorobou, která sužuje čím dál vyšší počet obyvatel jak v Evropě, tak v USA. Může za to nepravidelná strava, minimální pohyb a špatné jídlo. Tyto tři faktory nejvíce ovlivňují to, jak budeme vypadat. Trpíte kily navíc, a chcete se jich zbavit? Samo to nepůjde, fitness výživa je součástí zdravého životního stylu, který vás kil zbaví.

zdravá snídaně

Fitness neznamená hladovět
Mnoho lidí si myslí, že zhubnou pomocí nějaké nesmyslné diety. Tento špatný způsob stravy propagují hlavně celebrity. Obvykle se jedná o jídlo, kde se jí jedna potravina na tisíc způsobů. Dalším typem je například vynechání jedné složky ze stravy, ale i to je chyba, protože tělo potřebuje všechny složky jako jsou vitamíny, tuky, cukry a další. Bez nich tělo prostě fungovat nebude. Nejhorší možný způsob je striktně jíst zdravě a po nějakých výsledcích najet zpět na nezdravou stravu. Takoví lidé se potom diví, jak je možné, že kila nabrali zpět i s bonusem navíc.

Fitness stravování je bohužel doživotní postoj. Nelze jíst zdravě, po zhubnutí jíst zase špatně a očekávat, že vám nově získaná štíhlá postava zůstane.

Nejlepším způsobem co se jídla týče je nechat si sestavit alespoň rámcový jídelníček, kde si osvojíte principy zdravé stravy. Zjistíte, co kdy jíst, co naopak ne, a naučíte se potraviny správně upravovat. Pokud k tomu přidáte i protein Goodly, který vás zasytí a dodá vám proteiny na dlouhou dobu, dostaví se vaše očekávané výsledky ještě rychleji.

O zdravé stravě a jejím fungování jsou napsány miliony článků, ale člověk je tvor pohodlný, a chtěl by zázraky bez námahy a nejlépe hned. V hubnutí to ale bohužel nefunguje.

krevetový salát

Čemu se tedy vyvarovat a co naopak dělat?

Nepřehánějte to s cukrem.
Bílé pečivo k životu nepotřebujete.
Smažená jídla, polotovary a fastfoody zabíjí. Samozřejmě ve velkém množství, nicméně do zdravého jídelníčku nepatří.
Pijte dost čisté vody.
Hodně spěte.
Cvičte. Bez pohybu to taky nejde.
Jezte dost ovoce, zeleniny, proteinů a vitamínů.

Začnete jíst lépe ještě dnes, přidejte občasné cvičení a za pár měsíců se nepoznáte.