Rubriky
Peníze

Založit a udržet podnik není snadné

Peníze, peníze, peníze. Tohle slovo se honí hlavou každého podnikatele neustále. Kde vzít peníze na zahájení podnikání? Kde sehnat peníze na rozvoj podniku? Jak podnik zachránit, když se mu nedaří? Peníze jsou oběživo, a i úspěšný podnik se může dostat do situace, kdy zkrátka a jednoduše finančně nevychází. Nesplacené zálohy, nedostatek peněz na výplaty, a mnohé další, mohou podnikatele pěkně tížit. Málokomu se však chce zabalit to, co roky budoval, do čeho investoval nejen peníze, ale také čas, energii, a někdy i duši. V bance však nepůjčí peníze jen tak, a pokud se vám zrovna nedaří, nejspíš vás nepodpoří. Nemluvě o tom, že předkládat a dolaďovat plány, a neustále se doprošovat, to není příjemné nikomu. Jak tedy podnik zachránit?

budík a mince

Navštivte nebankovní společnost

I nebankovní společnosti poskytují podnikatelskou hypotéku, a mnohdy za lepších podmínek, než jaké jsou v bance. Jaké jsou výhody?

Nemusíte dokládat příjmy. Ty se totiž těžko dokládají v době, kdy se vám zkrátka nedaří. Věříte-li, že se vše brzy obrátí k lepšímu, potřebujete někoho, kdo tomu uvěří také. Banky nejsou lidé, ale instituce na peníze, které se zkrátka musí držet pevných předpisů a směrnic, a odmítají riskovat. Nebankovní společnosti chápou, že vše není vždy růžové, a jsou ochotny nabídnout pomocnou ruku.

mince v komíncích

Nevadí záznamy v registru. Jak to? Každý https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/454058-juhokorejsky-prezident-je-ochotny-stretnut-sa-s-kimom/ totiž mohl v minulosti udělat chybu, nebo se dostal do nelehké situace, a nebankovní společnosti toto chápou. Rychlost vyřízení úvěru je v nebankovních společnostech blesková. Peníze můžete mít na účtu už několik hodin od podpisu smlouvy, což by se vám v bance rozhodně nepoštěstilo. Splácet můžete tak, aby se výše splátek hodila právě vám, tedy klidně měsíc, nebo i třicet let. Ručíte pouze svojí nemovitostí, a je jen na vás, zda na podmínky přistoupíte. Nemusíte však mít strach ze skrytých poplatků, jelikož vám vše bude sděleno ještě před uzavřením smlouvy, a vždy se dá nějak dohodnout.