Rubriky
Výrobky

Volné ruce na řízení vozidla jsou základ

Pořídili jste si svůj první, nový automobil a nyní uvažujete nad tím, jak to udělat, abyste mohli řídit bezpečně i v případě, že budete potřebovat čas od času zvednout telefon? Ano, na takové situace je potřeba myslet především, neboť telefonování za jízdy s telefonem v ruce je příčinou mnoha dopravních nehod. Stačí malá nepozornost, a neštěstí je na světě.

držák v autě

Nicméně skvělá zpráva pro všechny je, že telefonovat můžete i při řízení vozidla, aniž byste přitom vzali telefon do ruky. Umožňují to držáky na mobil, které můžete zakoupit v několika různých provedeních.

Vybírat si můžete podle způsobu uchycení držáku v automobilu – na výběr jsou stojany, které se připevňují k čelnímu sklu či k palubní desce. A volit lze třeba také podle toho, jakým způsobem telefon ke stojanu připevníte – můžete ho buď zasunovat do ohrazeného prostoru anebo jej pokládat libovolně na magnetickou plochu. Stačí malá úvaha, a brzy přijdete na to, co je pro vás výhodnější.

Pokud jde o držáky, do kterých budete muset telefon vkládat určitým konkrétním způsobem, tak to znamená, že se na takový pohyb budete jistě muset soustředit. A i když se bude jednat o zlomek času, může to být právě ta kritická chvíle, kdy se na silnici stane něco nemilého, čemu jste mohli předejít. Tím spíše, pokud takový stojan se zasunováním telefonu bude upevněný na čelním skle vozidla s velkým sklonem, tak umisťování telefonu do takového stojanu pod určitým úhlem bude o to více komplikované. Pokud však jde o magnetické stojany, které zasunete do větrací mřížky, tak ty budete mít vždy po ruce, a telefon na ně budete moci odložit jakkoli, bez závislosti na směru či úhlu takového pohybu. Takže se budete moci sto procentně soustředit na řízení a nikoli na odkládání telefonu do stojanu. A v tom je podstatný rozdíl.

mobil v autě

Ať už si však zvolíte jakéhokoli pomocníka, tak to vždy bude lepší, než telefonovat za jízdy s telefonem v ruce.