Rubriky
Výrobky

Vkusný sněhulák na dveře

Pokud jste zastánce minimalismu a nemáte rádi kýčovité vánoční ozdoby, potom tu pro vás máme skvělý nápad na výrobu vkusné vánoční ozdoby na vchodové dveře či na stěnu vašeho bytu.
svítící sněhulák
Budete potřebovat:
·         Dva pletené věnce (je nutné mít jeden věnec větší a druhý menší)
·         Větvičky jehličí
·         Tavnou pistoli nebo drátek
·         Vánoční ozdoby
·         Provázek na pověšení
Postup:
V první řadě oba dva věnce tavnou pistolí nebo drátkem připevníme k sobě. Z menšího věnce bude „hlava“ sněhuláka a z většího „tělo“. Pokud chceme, aby měl sněhulák ještě třetí část těla (třetí kouli), koupíme si ještě jeden věnec. Poté pletené věnce nazdobíme větvičkami. Ty k věnci připevníme buď již zmíněnou tavnou pistolí, nebo můžeme použít drátek. Až máme všechny části těla obalené jehličím, přichází fáze zdobení. Je jen na nás, jak si sněhuláka vyzdobíme. Můžeme použít klasické vánoční ozdoby, jako jsou baňky nebo vánoční řetězy. Pokud máme rádi přírodní styl, můžeme vyrazit do lesa a nesbírat si šišky, žaludy, větvičky a podobně. Ty k věncům připevníme též tavnou pistolí. Pokud chceme, můžeme sněhuláka dozdobit šálou nebo mašlí. Pokud mu šálu omotáme kolem „krku“ bude vypadat téměř jako opravdový sněhulák. Nakonec připevníme provázek, díky kterému bude náš sněhulák na dveřích vyset.
Tip 1:Pokud máte malé děti, jedná se o velice lehký a efektivní způsob, jak jim zkrátit čekání na Ježíška. Nejenže přijdou na jiné myšlenky, ale vyrobí si i skvělou dekoraci.
sněhulák na zemi
Tip 2:Takto vyrobený sněhulák se skvěle vyjímá nejen na vchodových dveřích. Krásně doplní vánoční atmosféru například i v dětském pokoji nebo kuchyni. Jehličí uvolňuje krásnou vůni, která rázem zaplní celý pokoj.
Tip 3:Pokud máte rádi opravdu přírodní styl, sněhulák vypadá velice dobře i bez připevněného jehličí. Pokud nazdobíte jen přírodní pletené věnce, bude výsledný efekt také moc hezký.