Rubriky
Věda

Věda nás baví

Pamatujete si na svojí první knihu? Já ano. Bylo to krásné nové leporelo. Pamatujete si na leporelo? Myslím, že ano, protože v dřívějších dobách ho měl každý. Tato kniha mě moc bavila. A moje první kniha leporelo bylo o tom, o nějakém meteoritu a souhvězdí. Souhvězdí mě velmi bavilo. Bylo velmi zajímavé a chtěla jsem vědět o tom víc. A právě jak jsem rostla, tak mě to souhvězdí lákalo víc. Temná obloha byla má záliba. A proto jsem se dala později na vědecké knihy. Věda a encyklopedie jde ruku v ruce k sobě moc mě to bavilo a abych byla upřímná, tak jsem byla ráda, že mě moje rodiče přihlásili do nějakého kroužku. Byl to vědecký kroužek. Byl to mě dětský kroužek právě pro malé děti. Bylo mi asi osm let.

Přírodní věda je kásná.

Nebyla jsem sice žádné malé dítě, ale bavila mě věda. A byl to dětský kroužek. Vůbec mi to nevadilo. Bylo tam mnoho zajímavých věcí, které jsem se mohla naučit. A nebylo to jenom od čtení. Věda se taky dala vyrobit. Vyráběli jsme třeba nějaké dřevěné hračky nebo hračky na ovládání. Takže v mých devíti letech už jsem měla vyrobené vlastní hračky. Byla to docela věda, která byla taky užitečná. Vyráběli jsme třeba hračky do azylových domů. Myslím, že je to velmi praktické a taky je to dobrý skutek. Věda je opravdu taky zajímavá v tom, že díky vědě toho mnoho víme. Věda není tak nudná, jak si myslí nějací lidé.

Věda je velmi užitečná.

Někdo myslí, že věda je jenom na oko nikdo neví nic určitě. Ovšem každý má na to svůj názor. Můj názor se taky velmi liší od ostatních. Ne tedy od všech. Podle mého názoru člověk věří té vědě, které chce. Já například věřím té vědě, která se věnuje přírodě. O přírodu se velmi zajímám, a tak dávám přednost té vědě, která se věnuje hlavně přírodě a v divočině. Věda mě zajímá a baví mě, kolik vědců už dostalo nějaké ocenění. Myslím, že všichni vědci by si zasloužili nějakou cenu, protože každý vědec nám dal toho hodně. Celý svět by se měl vědcům klanět a brát je vážně.