Vaření hrou

Babičky by se divily, kdyby měli možnost nahlédnout do vybavení dnešních kuchyní. O něčem takovém se jim určitě ani nesnilo. Roztápění velkého kachlového sporáku, udržování ohně, čištění kamen a mnoho podobných prací bylo pro ně samozřejmostí.

Náš dětský věk provázelo klasické plynové duo, kdy sporák byl spojen v jedné skříni s troubou. V mnohých kuchyních přežívá dodnes. Lze je v zmodernizované formě zakoupit i v mnohých obchodech.
Dnešní trend ve vaření je ale vařidlová deska a zvlášť pak trouba.
Vařidlová deskaje v mnoha provedení: a/ plynová
                                                                       b/ elektrická

Materiál, ze kterého je zhotovená je tako různorodý a záleží na každém z nás, jaká se nám líbí či jaká se do naší kuchyně hodí lépe. Můžeme vybírat z nerezu, sklokeramiky, dnes již existují i porcelánové v pastelových barvách. Výběr je opravdu široký.

Pečící troubaje pak další součást kuchyně a kupuje se zvlášť. Trouby jsou koncipované pro vestavbu a je také velké množství druhů. Vesměs jsou elektrické s horkovzdušným ohřevem a grilem. Mnohé pak mají ještě další speciální funkce. Ovládání bývá knoflíkové, ale je možné si vybírat i trouby s dotykovým ovládáním a displayem. Ten, kdo má rád retro výrobky, může zvolit i tento typ elektrospotřebiče.

Trouby dnes umisťujeme do výše očí, což oceníme při kontrole pečícího se pokrmu, protože se nemusíme ohýbat. Ocení to i maminky malých dětí, protože děti na rozpálená dvířka trouby nedosáhnou a nemůže tak dojít k popálení zvědavého dítěte. Některé trouby ale mají i dětské pojistky, které zabrání otevření trouby během pečení. Osvětlení trouby, samočistící funkce a gril bývá u dnešních pečících trub samozřejmostí.

Dnes je tedy opravdu z čeho vybírat a mnohdy jsme zahlceni všemi nabídkami s mnoha fascinujícími funkcemi a výhodami. Proto doporučujeme všem, aby před finálním rozhodnutím navštívili některé z kuchyňských studií a poradili se s odborníky, kteří dovedou ušít tak říkajíc kuchyni na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků. Pomohou vám vybrat nejen zařízení, ale zařídí i montáž na klíč a vy se nebudete muset o nic starat.