Rubriky
Výrobky

Stolujte na úrovni

Jídlo nás doprovází celý život a mělo by být spíše naším přítelem, než nepřítelem. Jídlo bychom rozhodně neměli podceňovat. Jeho nadbytek a nevyváženost nám může způsobit nemalé potíže. Stejné potíže nám může způsobit i rychlé jídlo ve stresu. Jezte tak, aby to mělo nějakou úroveň. Jak na to?

1. Místo na jídlo

Udělejte si na jídlo místo a stravujte se jedině tam. Žádné obědvání u televizního stolku. Většina rodin má k jídlu adekvátní jídelní stůl v jídelním koutě, jídelně nebo třeba i v kuchyni či obývacím pokoji. Hlavní je klidné místo, které je pokud možno neměnné. Ideální je aby se v blízkosti nenacházel televizor, který by vás při jídle mohl rušit. Místo na jídlo by mělo být příjemné a příjemně osvětlené. Kvalitní lustr nad jídelní stůl je základ, příjemné osvětlení udělají z jídla ještě větší zážitek.

kuchyně

2. Udělejte si to pěkné

Pěkný ubrus, květiny do vázy, kvalitní nádobí. Zamyslete se nad tím, jak vlastně jíte a z čeho. Dopřejte si trochu luxusu a kupte si pořádné nádobí a příbory, nebojte se do jídelny dát dekorace, které vám udělají radost. Klidně si pořiďte i nějaké ty lapače prachu, hlavní je se cítit příjemně. Myslete jen na to, že je potřeba jídelnu udržovat co nejčistší.

jídelna

2. Udělejte si čas

Odložte telefony, tablety a noviny. Ke stolu tyto věci nepatří. U stolu bychom se měli soustředit na sebe, své blízké a na jídlo, které konzumujeme. Jezte pomalu, nespěchejte, dopřejte si dostatek času na to, si jídlo v kruhu rodinném užít. Je nám jasné, že tohle nemůže praktikovat každý denně ale aspoň párkrát v týdnu se u večeře určitě sejdete a můžete si popovídat o tom, jaký kdo má týden, co se komu povedlo a naopak nepovedlo. Užít si společné chvíle v klidu a v pohodě. A jak se říká, láska prochází žaludkem, tak se na jídlo i své lásky dostatečně soustřeďte a nenechte se vyrušovat.