Rubriky
Podnikání

Sháníte zubaře?

Jedním z problémů, který v současnosti řeší Severní Morava a nejen ona, je nedostatek zubních lékařů a ordinací. Některá města dokonce poskytují nemalý příspěvek pro vznik nové zubní ordinace, ale situace se zatím moc nelepší. Máte-li svého zubního lékaře, máte štěstí a měli byste dělat vše proto, aby vás z kartotéky nemusel vyřadit, tzn. chodit k němu pravidelně na kontroly.

zuby

Můžete si poctivě čistit zuby každý den, používat zubní kartáček, mezizubní kartáček i mezizubní niti a chodit pravidelně na kontroly k zubnímu lékaři, ale stejně se během života nevyhnete problémům se zuby nebo s dásněmi. Klasickým případem jsou problémy se zuby moudrosti, které nepřinesou moudrost, ale většinou u problémy jak s prořezáváním, tak poté s ošetřováním, protože ti, kteří mají ústní dutinu menší se k těmto zubům uloženým až na konci čelistí dostanou jen obtížně, a tak tyto zuby rychle začnou podléhat zubnímu kameni či zubnímu kazu. Zubní lékaři tyto zuby opravují, ale mnohem častěji vám doporučí tyto zuby vytrhnout. Není to příjemný zážitek, ale může vám ušetřit mnoho problémů a bolesti.

Zubní lékařství ale není jen o trhání nebo plombování zubů. Skrývá se v něm mnoho dalších úkonů, jako je ortodoncie nebo endodoncie Praha Clinicplus, o kterých se dovíme, až když začneme nějaké problémy se zuby řešit. Zubní rovnátka již dávno nejsou jen pro děti, ale zuby si nechává srovnat i mnoho dospělých.

kartáček

Problémy se zuby se nám nevyhnou, ale zubní lékařství udělalo velký pokrok a dobrý zubař udělá vše proto, aby vám zub zachránil a extrakce zubu je vskutku až tou nejposlednější možností, jak vás zbavit bolavého zubu. Zubní mikrochirurgie umí téměř zázraky, jako je znovu zasazení zubu do čelisti apod. Zuby nám nebyly dány, aby nám vydržely po celý život, ale pokud jim budeme věnovat dostatečnou péči, můžeme jejich dobu, kdy nám budou dobře sloužit, značně prodloužit.