S nůžkami a hřebenem pánem salónu


To, že se v kadeřnických salónech setkáváme převážně se ženami, není nic, co by nás překvapilo. Muže v této profesi potkáme jen zřídka, ale neznamená to, že se tomuto povolání nevěnují vůbec žádní.

muž u holiče

V dobách dřívějších byli, především pro bohatou vrstvu obyvatel, samozřejmostí služby lazebníků. V minulém století nebylo nic neobvyklého, že zaměstnanci holičství, byli především muži, tedy holiči, kteří se věnovali hlavně holení či jiné úpravě vousů. Před druhou světovou válkou dokonce existovalo sdružení – Academie holičů. Bohužel únor 1948 učinil přítrž těmto drobným živnostníkům, dalších dvacet let jste pak holiče našli ještě v kadeřnictvích, tak jak jsme je znali do devadesátých let. Poté si začali pánové upravovat svoje brady sami doma a holiči jako takový na několik dalších let zmizeli. Po sametové revoluci sice kadeřnictví zaznamenalo velké změny, ale věnovaly se mu jen ženy.

Naštěstí se po dlouhé době pánská holičství, nyní už se můžete setkat s moderním označením barbershop, opět chopila svého místa na trhu. Kromě péče o brady a tváře, si zde pánové mohou nechat udělat i nový účes. Vše je zde podřízeno ryze pánské klientele, doutníky či dobrá a kvalitní whisky sem tak nějak také patří.

V každém větším městě dnes najdete podnik orientovaný na péči o vzhled pánů. Nakonec, proč by si i muži nemohli dopřát péči o svůj vzhled, nemusí to být jen záležitost žen. Cen se nijak obávat nemusí, samozřejmě záleží na délce a náročnosti požadované úpravy, pohybují se od dvou set korun českých do dvou tisíc korun českých. V ceně jsou použité přípravky i kvalitní kolínská. A tak odborné úpravě zevnějšku nestojí nic v cestě, jde jen o to, udělat si pár minut čas.
tvorba melírů

Kadeřníci se věnují nejen pánským účesům, ale můžete se s nimi setkat i v dámských kadeřnictvích, jsou také výbornými vizážisty a stylisty a makeup artisty.