Rubriky
Podnikání

S jakým předstihem si objednat stěhováky

Jak dlouho dopředu vybírat stěhovací firmu https://www.odnesto.cz/jak-dlouho-dopredu-vybirat-stehovaci-firmu/? Na tuto otázku je celkem jednoduchá odpověď – čím delší odstup, tím lépe.

Tři dny – chcete-li se narychlo kompletně přestěhovat už za tři dny, budete mít s velkou pravděpodobností značný problém. Můžete zkusit štěstí, ale většina stěhovacích firem bude mít již tyto termíny obsazené. Může se stát, že se někde uvolní „okénko“ a zrovna vám to vyjde, ale také to klapnout vůbec nemusí, ani když obvoláte třicet stěhovacích firem.

krabice na stěhování

Týden – to už je lepší, ale stále je tu velké riziko, že stěhovací firmy na vás nebudou mít zkrátka čas. Týden je stále málo na komplexní objednávku služeb, zvláště pak většího rozsahu, jako je demontáž nábytku či stěhování na klíč včetně balení věcí.

Tři týdny – objednávka stěhováků dva až tři týdny předem, to je šance, že to vyjde, tak padesát na padesát. Můžete však očekávat, že hned napoprvé se vám akci nepodaří domluvit, a že budete muset kontaktovat více firem, ale také se může stát, že zrovna uspějete. Chcete-li však vsadit na jistotu a vyhnout se stresu, tři týdny je málo.

kartonové krabice

Čtyři až šest týdnů – v tomto časovém rozpětí by to již mělo vyjít. Pokud bydlíte ve městě, kde se platí za parkování, měli byste ve čtyř až pětitýdenním předstihu žádat i o parkovací místo na městském magistrátu pro stěhovací firmu, protože úředníci mají na vaši žádost celých třicet dnů.

Téměř stoprocentní jistota – téměř na sto procent (záměrně tu uvádíme výraz „téměř“, protože je vždy teoreticky možný nějaký zádrhel), takže téměř stoprocentní sázkou na jistotu jsou termíny šest týdnů předem, v zimním období mezi listopadem a březnem, a současně k tomu o všední dny. My osobně doporučujeme březen, kdy již nehrozí silné mrazy a velká sněhová pokrývka, a bývá již relativně teplo. Zároveň doporučujeme středu nebo čtvrtek, kdy je na silnicích menší provoz a tudíž méně stresu.