Rubriky
Podnikání

Proč je únik vody tak nebezpečný

Asi nikdo není rád, pokud se doma porouchá nějaký přístroj, nebo se něco rozbije. A jednou z nejhorších věcí, které se mohou stát, je prasklé vodovodní nebo odpadní potrubí. Asi jen málokdo zná něco horšího, co se může doma stát. Proč je to tak obávané?

 

Má to hned několik příčin. Jednou z nich jsou škody, které dokáže napáchat. Únik vody Kanalizace – instalatéři je totiž poměrně nesnadné zjistit dříve, než dosáhne větších rozměrů. To znamená, že voda může vytékat i delší dobu a dostávat se do stěn a zdí.

 

instalater1

 

To může velmi snadno mít za následek plíseň, která je nejen nevzhledné, ale také může představovat zdroj zdravotních obtíží. To platí zejména, pokud máte doma malé dítě či astmatika. Ale ani pro zdravého člověka to rozhodně není to pravé ořechové. A že se jí následně zbavuje těžko a jen za cenu poměrně velkých nákladů, není třeba říkat.

 

Dalším problémem, se kterým se můžeme setkat, je vytopení, ať už našeho vlastního bytu, nebo sousedů, kteří bydlí pod námi. V obou případech dojde ke škodám na majetku, které bude samozřejmě nutné uhradit. A to ani není řeč o nezbytných opravách, které také něco stojí.

 

instalater2

 

Jak ale můžeme zabránit, aby se něco takového stalo? Problémem je, že tyto trubky jsou většinou vedeny uvnitř zdí a stěn, mimo náš zrak a tedy mimo okamžité možnosti kontroly. Navíc, vzhledem k tomu, že jsou takto skryté, si jich obvykle nevšímáme, dokud není pozdě, což rozhodně není ideální. Jaké je tedy řešení?

 

Tím může být pravidelná prohlídka od odborníka. Instalatéři mají vybavení i zkušenosti na to, aby vše dokázali prohlédnout a napravit případná drobná poškození dříve, než se rozšíří a způsobí neštěstí.

 

Samozřejmě tato služba nebude zdarma, ale rozhodně v dlouhodobém horizontu plně vyváží cenu, kterou byste v případě prasklého vodovodního potrubí platili. A ušetřené peníze se přece vždycky hodí, ne?