Rubriky
Podnikání

Praha ubytovny – ideální zázemí pro cyklistické výlety

Okolí Prahy – ráj pro cyklisty

Napadlo by vás, že Praha a její okolí je jako stvořená pro cyklistiku? Možná budete odporovat s argumenty, že jde o obří metropoli s okrajovými sídlišti, a že tu nebude nic zajímavého k vidění, ale opak je pravdou. Je odtud vynikající spojení po silnici a dálničním obchvatu k Posázaví, k chatové oblasti pod Medníkem, do údolí řeky Berounky mezi Dobřichovicemi a Berounem, s hradem Karlštejn, anebo podél Vltavy ke kaskádě přehrad, počínaje oblíbeným rekreačním místem Pražanů – Slapskou přehradou.

Vltava za Prahou

Máte-li zájem tato místa navštívit, je výhodné ubytovat se na okraji města v Praze ubytovně v blízkosti dopravní tepny a mít výborné spojení k počátečním bodům tamních cyklostezek. Jednou z nejoblíbenějších je nově otevřená (v květnu 2020) stezka podél vlakové tratě z Prahy Kolovrat přes Říčany, Strančice do Mnichovic a Hrusic. V Hrusicích se narodil malíř a spisovatel Josef Lada a námětem pro jeho tvorbu se stala malebná, romantická krajina Benešovské pahorkatiny, která navazuje na jednu z nejpůsobivějších oblastí v republice – Českou Sibiř. Trasu lze protáhnout až do Ondřejova a zajistit si prohlídku hvězdárny i s odborným výkladem.

vlaková trať do Tábora

Vlaková trať do Českých Budějovic

Návštěvníci Prahy si jistě nenechají ujít prohlídku těch nejzajímavějších míst – Karlova mostu, Malé Strany, Pražského hradu, staroměstského Orloje a mnoha dalších objektů, vyplatí se však využít i mnoha odpočinkových zón přírodních parků, jako je Prokopské údolí, Stromovka, Trója, Divoká Šárka, Hostivařská přehrada, ovšem co ve většině průvodců nenajdete, je informace o tom, že jedna z nejkrásnějších vlakových tratí vede právě z Prahy do Benešova, Tábora a Českých Budějovic. Pokud využijete možnosti ubytování na okraji Prahy s dobrým spojením do centra, vydejte se z Hlavního nádraží vlakem a nenechte si ujít romantiku s pohledem na okolní kopce, kterou na jiných rychlíkových tratích objevíte jen stěží.