Online letecký provoz aneb připoutejte se, prosím

FlightRadar 24 je umožňující a zejména poskytující online veškerý letecký provoz. Byl založen roku 2006. Tato online platforma vznikla ve Švédsku. Slouží k online sledování leteckého provozu po celém světě! Nejen sledování online letů. Rovněž si lze promítnout a vrátit se zpět do nedaleké historie ohledně údajů dle typu letadla dané letecké společnosti, konkrétního letiště apod.
 létání online
Flight Radar 24 se pyšní velmi kvalitní mobilní aplikací. Náleží mezi jednu z nejlepších. Nejen pro příznivce létání je tato online aplikace užitečná a přínosná. Pro stoupence letectví se jedná o nepostradatelnou online aplikaci. Díky tomu tak máte přehled a informace i v případě odklonu letadla na nejbližší letiště apod.
 
 
Jak se získávají potřebná data?
 
Veškerá data jsou poskytována jak dobrovolníky z celého světa online a to prostřednictvím ADS-B příjímací stanice. Kdo je vlastníkem ADS-B přijímače, může takto přidat svá data.
 
Nečekejte však možnost sledování online letu vládních a vojenských letadel. Stejně tak ani Air Force One.
 
 
Online sledování letu
 
Předně je třeba uvést, že veškeré online sledování letu je skutečně živě bez sebemenší minuty zpožděného vysílání. Vše je precizní. Jestliže chcete sledovat konkrétní let, je potřeba vědět kód aerolinky a číslo samotného letu. Zadáte číslo letu do vyhledávače.Vedle se objeví ikona letadla, stačí kliknout a sledovat. Sledovat online tak můžete po celou dobu konkrétního letu. Rovněž si můžete jen tak užít sledování leteckého provozu či jen náhodně vybraný let pro zajímavost a užití si sledování z pohodlí domova.
 letadlo a mrak
Historie letů aneb co vše je možno vidět?
 
Jestliže jste se vrátili z dovolené a zajímá vás, kudy že jste to vlastně letěli a nad jakými městy apod., pro bezplatnou verzi je možné shlédnout zpětně do historie čítající sedm dní. V případě placené verze se jedná o možnost přístupu do historie údajů zpětně až půl roku. K dispozici máte i údaje ohledně výšky letu apod.
 
Avšak varování. Tato online aplikace je doslova návyková. Však uznejte sami, možnost sledovat dění letadel na nebi. Během dne je možnost sledovat nad sto tisíc letadel.
 
Užitečné rady pro online sledování
 
Můžete si najít na mapě konkrétní letiště a zjistit letový řád a sledovat veškeré nepospatelné letecké hemžení. Tu nádheru v oblacích. A zároveň vidět to, co jako cestující v letadle nemůžete shlédnout. Jak to vypadá, když letíte na dovolenou či na pracovní cestu. Sledovat můžete i přistání letadla apod. Stejně tak si můžete vyfiltrovat jen lety konkrétní letecké společnosti, nebo naopak jen dané typy letadel apod.