Rubriky
Peníze

Nepůjčuje se jenom v bankách

Kdokoliv z lidí může někdy zabřednout do finančních problémů. Dnes a denně má někdo takové problémy, nejsou ničím neobvyklým a často mohou dolehnout na kohokoliv z nás. A zatímco se jim někdy dá předejít, někdy jsou třeba i zcela nevyhnutelné. Protože my lidé nejsme všemocní a leccos zkrátka nedokážeme náležitě ovlivnit.

A tak je tu mnoho těch, kteří už svoji finanční situaci nezvládají a neví, jak dál. Protože když nemají peníze, nemají kdeco a někdy třeba také vůbec nic. A minimálně jíst a bydlet musíme všichni.

sesypaná eura

A kde si tedy v tísni zajistit aspoň takové množství finančních prostředků, aby se s nimi daly nějak přečkat krušné časy, jež na člověka právě dolehly?

Často je tu už jenom jediná cesta, jak se právě v časech, kdy je to potřeba, k penězům dostat, a to je půjčka. Nad níž sice mnozí solventní našinci ohrnují nos a berou ji jako důkaz něčí neschopnosti se uživit, případně jako důkaz bláznovství, protože každá půjčka prodražuje život toho, kdo si ji vezme, o poplatky a úroky, ale je to nejednou to jediné možné řešení nesnází.

stojící peněženka

Jenže ne každá půjčka pomůže člověku vyřešit jeho trable. Třeba u bankovních půjček se mnoha žadatelům nevyhoví, protože tam se klade důraz na bonitu žadatelů, v čemž nemůže nikdo s příliš nízkými příjmy nebo se záznamy v registrech dlužníků uspět. A tak je mnohdy lepší se podobným půjčkám vyhnout, když si člověk není svou dobrou ekonomickou pověstí jistý. A stejně tak se nevyplatí vsadit na jakékoliv rychlé půjčky, které dostane každý, ale jsou neskutečně drahé.

Nejlepší volbou je tedy americká hypotéka bez registru, která je něco mezi tím. Nikdo tu žadatele příliš neprověřuje, protože se tito zaručují za splácení zástavou nemovitosti, a to k získání důvěry postačuje, a jde současně i o půjčku vcelku výhodnou, protože je tu kvůli nízkému riziku nesplácení výhodné úročení.

A proč byste si právě takovou nebankovní hypotéku nevzali i vy?