Rubriky
Výrobky

Nenápadný materiál, bez kterého už to nejde

Syntetický polyester přinesl doslova revoluci pro mnoho odvětví průmyslu a výroby. Nejprve se používal jako impregnační materiál v první světové válce. Pak už byl jen krůček k tomu, aby spatřilo světlo světa vlákno ze syntetického polyesteru. Dva roky po skončení druhé světové války se začalo vyrábět průmyslově.
·         Tyto polyesterové nitě byly pro krejčí, švadleny, obuvníky doslova požehnáním.
·        Konečně materiál, který je pevný, pružný, netřepí se a neponičí hotový výrobek tím, že by nebyl stálobarevný.
Tyto nitě se brzy dostaly nejen do oděvních a obuvnických firem, ale našly si cestu i do všech domácností. Jsou vhodné pro ruční i pro strojové šití.
barevné nitě

Vhodné i pro miminka

Polyesterové nitě se vyznačují tím, že mají výborné šicí schopnosti a vykazují pevnost ve švu. Využívají se na výrobu pánské, dámské i dětské konfekce, na šití spodního prádla, lůžkoviny, deky, sportovní prádlo, záclony.
·        Zkrátka na většinu věcí, které se vyrábějí šitím.
Dalo by se tedy říci, že právě teď máme s největší pravděpodobností všichni u sebe alespoň kousek polyesterové nitě.Pro textilní výrobky jsou přínosem především z několika zásadních hledisek.
·        Vyznačují se vysokou odolností na světle.
·        Jsou odolné i vůči povětrnostním vlivům a mikroorganizmům.
·        Vyznačují se navíc i malou navlhavostí. Což znamená, že rychle schnou.
·        Díky tomu, že jsou odolné i vůči bakteriím, používají se úspěšně při výrobě kojeneckého prádla.
stříhání nitě

Všechny barvy světa

Barevná škála je natolik široká, že v podstatě neexistuje odstín, který byste nenašli. Jsou zde zastoupeny nejen základní bílá a černá, ale i jasné barvy a pastelové odstíny.
–         Pro obchody nebo výrobce oděvů, kteří mají větší nároky, je určena vzorkovnice, podle které si mohou potřebné barevné polyesterové nitě v pohodlí domova vybrat a následně internetovou cestou objednat.