Rubriky
Výrobky

Na světlech nešetřete

Jízda v husté tmě nebo mlze může být poměrně nebezpečná, zvláště pak na českých vlnitých silnicích, které jsou navíc plné výmolů. Stačí jen přehlédnout a projet v plné rychlosti a už můžete volat do servisu. Je tedy vhodné udělat maximum proto, abyste se během jízdy dokázali rychle zorientovat. K tomu slouží hlavně přední světla, která by měla být, pokud možno nejlepší. Vidět vše podstatné na vozovce je alfou a omegou všeho. Jakmile máte problémy pozorovat dění minimálně ve středně velké vzdálenosti od vás, můžete narazit na potíže.
Světlomety u Pontiac
Kvalita světel u vozidel není důležitá jen během tmy, ale také při hustém dešti, případně při sněhové vánici, kdy je také viditelnost notně snížená, pokud tedy není takřka nulová. V takových situacích je dobré mít nainstalovanou vysoce kvalitní žárovku h7 od společnosti Osram.
Samozřejmě, že si můžete klidně koupit i nějakou levnou verzi, ale v tom případě se připravte na to, že nebude mít ani zdaleka tak dobré vlastnosti jako značkový výrobek. Svítivost i životnost na tom budou o mnoho hůře. Hlavně na první vlastnost je důležité dbát, jelikož na ní závisí, jestli během jízdy uvidíte dobře nebo špatně. Navíc nekvalitní typy mají tu nevýhodu v tom, že mohou oslňovat protijedoucí řidiče, po čemž netouží nejen onen řidič, ale samozřejmě ani vy.
Světla u brouka

Snadná práce

Co se týče instalace, neměli by během ní být žádné problémy, alespoň tedy, pokud řídíte standardní moderní vozidlo. Samotná montáž probíhá velice snadno, v podstatě stačí odstranit světlomet, namontovat žárovku a světlomet dát zase zpět. Je však důležité mít na sobě vhodné rukavice, jinak můžete žárovku opatřit otiskem palce a mastný otisk může razantním způsobem snížit její kvalitu. Také je dobré provádět výměnu alespoň několik minut po tom, co jste vypnuli motor. Světlo totiž může být ještě horké, což značným způsobem zhoršuje instalaci.