Rubriky
Výrobky

Kde se používají plastové obálky

Faktem je, že se dnes dopisy příliš neposílají. V komunikaci mezi běžnými lidmi jej nahradily e-maily, sociální sítě a aplikace jako Messenger či WhatsApp. Ty umožňují spolehlivý a hlavně instantní přenos zprávy. Není tedy třeba čekat, až pošta dopis doručí. Navíc není potřeba nikam chodit, odešleme jej pohodlně ze svého počítače či mobilního telefonu. Má tedy veškeré výhody, jen není tak osobní.
ruka kreslící obálky
Přesto se někdy stane, že potřebujeme odeslat klasický, papírový dopis. Tato situace nastává především při jednání s úřady či jinými oficiálními institucemi, které vyžadují určité dokumenty vlastnoručně podepsané, což je možné jen v papírové podobě. Pak nám skutečně nezbývá, než zajít na poštu a zásilku klasicky poslat.

Ještě předtím však musíme rozhodnout, do které obálky jej dáme. Na trhu je skutečně velké množství druhů a typů z nejrůznějších materiálů. Stačí si vybrat takovou, která je pro naši situaci vhodná, ať už co do velikosti nebo do materiálu.

Jednou z možností jsou plastové obálky. Ty mohou být z tohoto materiálu buď celé, nebo pouze jejich část. A zde pramení ten největší rozdíl v jejich používání. Ty celoplastové se příliš nepoužívají, ať už v průhledné nebo neprůhledné podobě.

A není divu. Jejich výroba je podstatně dražší než u těch běžných papírových, které splní stejnou službu. Dále by tam bylo stejně nutno udělat papírový čtverec, neboť jinak by tam bylo obtížné napsat adresu a riskovali bychom, že se cestou smaže.

Naproti tomu obálka, která je z plastu jen z části, je poněkud odlišný případ. Obvykle je celá z papíru, avšak na místě, kam se píše adresa příjemce, má průhledné plastové okénko. A to slouží dobře v případě, kdy už je na posílaném dokumentu adresa natištěna, jak to bývá na většině úředních dokumentů.obálka visící na šňůře

Není proto divu, že je používána převážně k úřední korespondenci. Není tak alespoň nutné vyplňovat adresu. Místo toho stačí jednoduše správně strčit zásilku.

Jak je vidět, i ony tedy mají své použití, ač ne takové, jaké bychom si představovali. Přesto jsou stále užitečné a troufám si tvrdit, že to tak i zůstane.