Jídlo, jídlo a zase jídlo

Jsou činnosti, které děláme každý den, které musíme dělat proto, abych žili, cítili se dobře, prospívali. Jídlo je jedna z těch zcela zásadních činností. Pokud ho máme dostatek, správně vyvážené a ve správný čas, dělá divy s naším organismem i psychikou.

příprava šátečků
Jenže není čas

Čas podle všechno chybí každému a všem, udělat si něco na zub je tak časově náročné, že se mnoho lidí uchyluje k nakupování a ohřívání polotovarů, v lepším případě si zajdou na něco dobrého do restaurace.
My čas máme, jenom si to často neuvědomujeme. Naháníme se za prací, za dětmi, za lidmi a snažíme se vyplnit každý kousek svého času co nejefektivněji. Chceme dělat všechno a když už nechceme, tak musíme, nebo si to myslíme, a tak to děláme dál.

šunka v plechovce
Vařme si jídlo

Někdo má vaření jako nudnou povinnost. Vaří stále dokola to samé, zelenině se vyhýbá, protože je nedobrá a maso má na prvním místě, protože to je jednoduché na přípravu. Když už se neví coby, hnědou omáčku zvládne snad každý.
Pokud změníme svůj přístup, vaření se může stát radostí a kuchyň oblíbeným místem. Při takovéto činnosti se dá relaxovat, můžeme ve vaření objevit své skryté vlohy, experimentovat. A o tom to je, najít si činnost, která nás bude naplňovat. Koho by bavilo vařit stále to samé dokola, když se toho dá udělat tolik. Experimentování v kuchyni se meze nekladou!


Kam pro inspiraci

Jako všechno i vaření je na internetu. Všemožné stránky, blogy, konverzace, odkazy. Časopisy taky skýtají veliký prostor pro načerpání inspirace. Najděte si něco, co vás zaujme a vyzkoušejte si to. Nekupujte ty nejlevnější suroviny, protože ty mívají také nejmdlejší chuť. Oslaďte si život a dejte si kvalitní čokoládu, používejte aromatické sýry. Nakupujte zeleninu od farmáře. Když se do toho dostanete, třeba budete chtít navštívit nějaký kuchařský kurz.

grilování špízů
Potěšíte

Obměnou svého jídelníčku potěšíte své tělo, sebe sama a možná i své okolí. Naučíte se jíst nové potraviny a váš život bude pestřejší.
Nebojte se experimentování, každému se něco nepovede, avšak dělat stále to samé dokola a stagnovat je většinou mnohem horší než jeden dva neúspěchy.