Investujte do poradce pro výživu!

Zkoušíte diety, u kterých vydržíte týden? Každý týden vynecháváte jiné složky v potravinách, které si myslíte, že Vám škodí? Nutíte se do sportovní aktivity, když Vás nebaví? Zdá se Vám, že jste vyzkoušeli už vše a nic nepomáhá? Nemůžete slovo dieta ani slyšet? Obraťte se na někoho, kdo rozumí zdravé stravě.
Dobrý nutriční terapeut Vám bude rozumět. Sestaví Vám jídelníček na míru, kdy bude používat pokrmy, které máte rádi, ukáže Vám jiný způsob, jak zredukovat váhu nebo jak se cítit lépe. Poradci pro výživu nejsou zlí a popravdě slovo „dieta“ taky není jejich oblíbené. Nejedná se totiž o dietu, nýbrž o ozdravení Vašeho dosavadního jídelníčku. Nemusíte se proto bát navštívit někoho, kdo tomu rozumí. Se vším poradí, všechno vysvětlí, je to jeho práce.
maliny mezi zeleninou
Jak probíhá návštěva u nutričního konzultanta?
Klíčová je komunikace. Odborníka bude zajímat, jak se stravujete, jaký je Váš pitný režim, způsob života, zaměstnání, alergie, nemoci, zlozvyky, léky, spánkový režim a daleko více věcí ze života. Všechno se vším souvisí a terapeut jedině pomocí komunikace zjistí, co je pro Vás to nejlepší. Nebojte se, že byl zlý, protože Vaše stravovací návyky nejsou nejlepší. Od toho je tu on.
Na řadě je měření váhy, výšky a BMI. Jsou to údaje, které mu dál pomůžou k dosažení jídelníčku na míru.
Co od Vás nutriční terapeut bude potřebovat?
·         Spolupráci
·         Pevnou vůli
·         Dobrou náladu
zeleninové šťávy a zelenina
Návštěva takového odborníka je dobrovolná záležitost, za kterou člověk většinou platí sám. Proto je potřeba mít pevnou vůli, dosažitelný cíl a motivaci. Oceňte se za své úspěchy, najděte si novou aktivitu, poproste známé, jestli by do toho nešli s Vámi a uvidíte, že všechno půjde lépe.
Jídlo by měla být radost, ne otrava a stres, proto si ho užívejte, ale myslete také na své zdraví. Poradce pro výživu není nepřítel, ale naopak se Vám bude snažit pomoci.