Rubriky
Výrobky

Dopřejte si v létě vodní radovánky v průzračně čisté vodě

Každý, kdo si pořídí na zahradu bazén, dobře ví, že se po celou koupací sezónu bude muset starat o vodu v něm obsaženou, aby byla vhodná ke koupání. Nemusíte se bát, že by šlo o nadlidský úkol, tak tomu opravdu není. Stačí jen mít po ruce ty správné potřebné přípravky pro úpravu vody a pravidelně je do vody dodávat. Nejdůležitějším prvkem pro všechna koupací zařízení, pro udržení opravdu čisté a dezinfikované vody je chlor. Spolehnout se můžete na chlorové tablety do bazénu Chlorito.cz, které se řadí mezi jednosložkové přípravky obsahující čistě jen tento prvek důležitý pro stabilizaci vody ve Vašem koupacím zařízení.

udržovaný bazén

Říká se jim jednosložkové, protože obsahují pouze chlor a musíte k nim používat ještě další přípravky, jako třeba přípravek na srovnání PH či algicid a podobně. Dále patří mezi pomalu rozpustné přípravky, což znamená, že se účinná látka z nich uvolňuje po delší dobu, takže je stačí dodávat do vody po určité době. Každopádně pokud byste hledali snadnější údržbu vody ve Vašem koupacím zařízení, je možné si v dnešní době pořídit také tak zvané multifunkční tablety 3v1 nebo 5v1, které zastanou práci více přípravků najednou. Nemusíte tak skladovat několik různých balení od různých přípravků, ale můžete mít doma jen jeden. Ušetří Vám to jak čas, tak také peníze.

nafukovací bazének

Jak již bylo řečeno, chlor je nejdůležitější, ale bazénová voda potřebuje trochu více péče. Kvalitu vody například určují hodnoty PH vody, které hodně ovlivňují funkci chlorových přípravků, a proto je nutné tyto hodnoty udržovat ve správné výšce. K tomu, abyste zjistili, jestli je voda v bazénu dostatečně dezinfikovaná a jaké má hodnoty PH, budete potřebovat kvalitní testery. Dále je dobré vodě preventivně dodávat přípravek proti řasám, v případě tvrdé vody také navíc používat změkčovač a pro každý případ mít po ruce i chlor šok, pro šokovou terapii vody. Všechny tyto přípravky u nás najdete na jednom místě. Stačí si jen vybrat a pak už si jen užívat vodních radovánek.